Hasar Operasyon Yönetim Sistemi

Hasar Operasyon Yönetim Sistemi

Hasar operasyon yönetim sistemi sigorta şirketleri, sigortalılar, alıcı ve Türkiye geneli trafik müşavirlerineonline kullanım imkânı sağlayan web tabanlı esnek bir sistem olup 7/24 ulaşılabilir ve sektördeki kullanılan yazılımlara entegre olabilecek şekilde hazırlanmıştır.

SİGORTA MODÜLÜ

Elektronik olarak dosya açılımı
Online bilgi aktarımı ve alımı
Online trafik müşavirliği raporlaması
Elektronik belge yüklemesi ve alımı
Süre analizi
İşlemleri yapılabilmektedir.

DOSYA SORGULAMA MODÜLÜ

Sigortalıya bilgi aktarımı
Broker ve acentelere bilgi aktarımı

Bu bölümde sigortalılar adına yapılmış olan araç satışlarının ve diğer belgelerin elektronik belge şeklinde sunumu yapılmaktadır. Bu sistem ile sigortalıların çeşitli karşılaştığı (fatura kesilmemesi ve poliçe iptalinin yapılmamasından dolayı) maddi, resmi kurumlardan gelebilecek cezalar engellenmektedir.

İŞ SÜREÇLERİ

Sigorta şirketleri müşavirlik firmasının iş süreçlerini ve akışlarını hasar yönetim sistemi üzerinden,
Yapılış sürelerini,
Çağrı merkezi görüşme bilgilerini, tarihlerini takip edebilmektedir.
Operasyon yapılan Türkiye genelindeki il ve ilçeleri adet ve grafik olarak görebilmekte ve performans sürecini takip edebilmektedir.

ÇALINTI BULUNTU ARAÇLAR

Teminatı altında olan çalınmış / bulunmuş araçları LİDER TRAFİK MÜŞAVİRLİĞİ tarafından her türlü işlemleri Türkiye genelinde takip edilmektedir.
Uygulamada bulunan araçlar ile ilgili tüm bürokratik işlemler LİDER tarafından takip ediliyor ve ilgili araç proje uygulama etapları doğrultusunda efektif bir model ile değerlendiriliyor.
Çalınan ve bulunan araçlar ihale öncesinde işlemleri hazırlanıp maliyet analizi yapılmaktadır.Maliyet analizi yapılan araçlar ihaleye alınırken buluntu masrafı olmayıp hazır bir şekilde ihale edilerek daha yüksek sovtaj girdisi sağlanmaktadır.