DİKKAT ! DENETİMLER BAŞLADI K BELGENİZİ ALDINIZ MI?

Doblo, Transit, Connect, Caddy, Panelvan, H100 vs. Kamyonet Türü Hafif Ticari Araç Sahipleri !

Yetki Belgesi Başvuru ve Takibi

LİDER operasyon bölümü Yetki Belgesi alması gereken firmaların durumlarını Karayolu Taşıma Kanun ve Yönetmeliği çerçevesinde inceleyerek alınması en uygun yetki belgesine karar verilmesinde yardımcı olup, yetki belgesi başvurusunu gerekli takibatları yaparak sonuçlandırıyor. Sizi yetki belgesiz faaliyet nedeniyle 5 000 YTL lik cezadan kurtarıyor.

Karayolu taşıma sektörü, Karayolu Taşıma Kanunu ve Yönetmeliği kapsamında getirilen düzenlemeler ile 39 ayrı yetki belgesi türü tanımladı. Bu kapsamda Ulaştırma Bakanlığı’ndan yetki belgesi alan firma sayısı 19 Ağustos 2007 verilerine gore 271.570 adede ulaştı. 2008 Şubat sonuna kadar muafiyetleri olan kendi iştigal konusu ile ilgili olarak 3.5 tonun altında istiap haddi olan kendi araçlarıyla şehir içinde kendi eşyalarını taşıyan birçok ufak çaplı firmanın henüz yetki belgesi almamış olmaları da bu sayının daha da artabileceğini gösteriyor.

Denetimler henüz tam anlamıyla başlamamış olmasına rağmen trilyonlarca TL ceza yazıldı. Denetimlerin henüz tam anlamıyla başlamamış olmasına rağmen bu kadar büyük oranda ceza yazılmasının en önemli sebebi ise ceza miktarının büyük olması.Örneğin yetki belgesi olmadan faaliyette bulunmanın cezası 5 000 tl.
Doblo, Transit, Connect, Caddy, Panelvan, H100 vs. Kamyonet Türü Hafif Ticari Araç Sahipleri !
• Kendi malını kendi aracı ile taşıyanların Ulaştırma Bakanlığından K2 Yetki Belgesi alması kanuni bir zorunluluktur.
• Doblo, Fiorino, Transit, Connect, Caddy, Panelvan, H 100 vs. kamyonet türü hafif ticari araç sahipleri denetimler başladı. Yapılacak denetimlerde Yetki Belgesi olmadan kendi malınızı dahi taşısanız 2.201 TL idari para cezası ile cezalandırılacaksınız.
• Yetki Belgelerini % 93 harç indiriminden yararlanarak alma fırsatını kaçırmayın.
• Bakanlık yapılacak denetimler ile ilgili İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, 81 İl Valiliklerine ve Ulaştırma Bölge Müdürlüklerini bir genelge ile bilgilendirmiştir.
• Son 3 ayda İstanbul’da 116.924 araç denetlenmiş ve bu denetimler neticesinde toplam 1.554.710 TL para cezası yazılmıştır.

Ne Yapmanız Gerekiyor?

2.201TLlik idari para cezası almamak
• % 93 indirim avantajını kaçırmamak
• Zaman ve İş Kaybı yaşamamak için
• Beklemeyin…
Hemen 0216 466 72 83’ü arayın! www.lideroto.com.tr

Taşıt Kartı Başvuru ve Takibi

Yetki belgesi sahiplerinin, firmaların aldıkları ve sattıkları araçları Karayolu Taşıma Yönetmeliğine göre 60 gün içerisinde Ulaştırma Bakanlığı’na bildirmeleri gerekiyor. Bu bildirimi zamanında yapmayan yetki belgesi sahipleri 5 ihtar ile cezalandırılıyor (Herbir ihtarın parasal değeri 108 TL dir). KUGM 19.11.2006 -26351 tarihli genelgeyle bu cezayı 25.02.2008 tarihine kadar K türü yetki belgesi sahiplerine uygulamayacaktır. Araç alım ve satımlarınızı zamanında Ulaştırma Bakanlığı’na bildirerek yeni araçlarınız için Taşıt Kartı alımını sizin adınıza yapıyoruz.www.lidertrafik.com.tr

Ticari Araçlarınızı Kullanan Personelinizin SRC Belgesi Var mı?

• Denetimlerde ilgili SRC Belgesini ibraz edemeyen sürücüye 245 TL, Firma sahibine 616 TL para cezası verilmektedir.
• Cezai duruma düşmemek için acele edin.Ulaştırma Bakanlığından Yetkilendirilmiş Eğitim Merkezimize kaydınızı hemen yaptırın.
• SRC Belgenizi eğitime ve sınava girmeden alabilme şansına sahip olup olmadığınızı öğrenmek için hemen 0216 466 72 83 nolu telefonumuzu arayınız.